O Víno Frno

Malé, rodinné, hobby vinárstvo rodinnného typu, ktoré vzniklo v roku 2018 rozdelením spoločníkov mladého modranského vinárstva Lefthanders. Po odchode jedného zo spoločníkov /ľavákov/ z vinárstva, zostal a vinárstvu sa naďalej venuje druhý z nich, Mgr. Ľudovít Frno, ktorý sa rozhodol pokračovať v rodinnej tradícii pod svojim menom.

Spoločne so svojou rodinou hospodária na cca 1 ha vinohradov. Usilujú sa vyrobiť víno kombináciou tradičných postupov s využitím moderných poznatkov a technologických zariadení.

U nich máte záruku, že každý strapec hrozna, každý liter, či fľaša vína, prešla poctivo rukami vinohradníka, vinára, ktorý ho vytvoril s vášňou a pre Vaše potešenie

Dominantnými odrodami vinárstva sú Müller Thurgau, Chardonnay, Rulandské biele. Veľkú obľubu u zákazníkov si získali svieže ružové vínka odrôd Svätovavrinecké a Cabernet Sauvignon, ktoré plánujú v budúcnosti ešte rozšíriť. Taktiež červené vína získavajú svojich milovníkov a v ich výrobe sa tento hobby vinár neustále učí, zdokonaľuje a hľadá inovatívne spôsoby ich tvorby.